
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 4.6 ns |
| Operating Supply Current | 100 µA |
| Quiescent Current | 100 µA |
| Propagation Delay | 6.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 64 mA |
| Logic Function | Inverting, Transceiver |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Number of Output Lines | 8 |
| Number of Input Lines | 8 |
Stock: 2302
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55057
Ext.Price$0.55057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55057 | $0.55057 |
| 10 | $0.39241 | $3.92410 |
| 25 | $0.35394 | $8.84850 |
| 50 | $0.33097 | $16.54850 |
| 100 | $0.30949 | $30.94900 |
| 300 | $0.29324 | $87.97200 |
| 500 | $0.27785 | $138.92500 |
| 1000 | $0.25733 | $257.33000 |
| 3000 | $0.25040 | $751.20000 |
| 5000 | $0.24366 | $1218.30000 |
